TEMATSKI DANI - Svjetski dan voda

Dana 22.3.2021. obilježili smo Svjetski dan voda.

Voda je čovjeku, biljkama i životinjama jako važna. Bez vode nema života. Zato cijeli ovaj tjedan i u svojim bočicama nosimo i pijemo vodu. U školi smo učile,istraživale,izvodile pokuse, čitale, slušale,svirale i pjevale o VODI.

Učile smo o vodama tekućicma,stajaćicama i moru. Čitale smo pjesme Potočić i Voda. Gledale smo Čarobnu ploču o zagađenju i zaštiti vode. Čitale smo poslovice o vodi. Pjevale smo pjesmu Teče,teče bistra voda koja govori o rijeci Savi u blizini našeg Svilaja. Kapljice vode su nam žuborile i u matematici. Zasvirale smo na čašama ispunjenim raznim količinama vode. Vodu smo obojile bojama za hranu u osnovnim i izvedenim bojama. Svaka boja je imala drugačiji zvuk. To nam je bilo jako zanimljivo. Na kraju smo naslikale slike kojima želimo upozoriti na važnost očuvanja čistoće vode u prirodi.

Učenice i učiteljica PŠ Svilaj

.::GALERIJA SLIKA::.

Izvor: https://www.ekovjesnik.hr/clanak/2701/svjetski-dan-voda-2020-voda-i-klimatske-promjene

objavio: Slaven Osmeričić   datum: 26. 3. 2021.