Područna škola - Novi Grad

Učiteljica PŠ Novi Grad je Anita Štivić. U kombiniranom odjelu su ukupno 4 učenika. jedan u 1. razredu, dvoje u 3. razredu i jedan u 4. razredu.

VJERONAUK (INA)

Obilježili smo Dane kruha, pravili smo i pekli kekse. Sudjelovali smo u molitvenoj inicijativi Milijun djece moli zajedno. Izradili smo misijsku krunicu, molili za misionare i one koji su u potrebi.

Stari zanati

Jučer, 30.9. 2021. posjetili smo matičnu školu u Oprisavcima. Tamo smo išli gledati stare zanate poput kožara, kovača, lončara i opančara. Jako nam je zanimljivo bilo vidjeti kako se to prije pravilo. Ja sam probala napraviti vazu od gline, napravila sam mami privjesak srce od kože, zabijali smo drvene eksere i pravili različite stvari od kozje kože. Bili smo u dvorani i pod informatikom smo bili u informatičkoj učionici. Sva djeca su bila sretna, a hrana nam je bila odlična. Bilo mi je super i želim da se to opet ponovi. Imamo najbolju ravnateljicu, pedagoginju i učiteljicu.

Tea Blažević, 4. razred