Social Inclusion and Diversity

Učiteljica naše škole, Davorka Pejanović, od 23. – 25. 6. 2019. sudjelovala je na stručnom usavršavanju pod nazivom Social Inclusion and Diversity, koji se održao u Wageningenu, u Nizozemskoj.

Aktivnost je dio Erasmus+ programa te je financirana od strane Agencije za mobilnost i programe EU.

Na Aktivnosti se kroz različite radionice i predavanja raspravljalo o raznim oblicima inkluzije, socijalne kohezije, diskriminacije te ostalih oblika različitosti.

Predavači su nastojali približiti ovu temu sudionicima na svim razinama, osnovna škola, srednja škola, fakulteti te različite organizacije. To su ostvarili ponudivši različite radionice usmjerene različitim razinama obrazovanja koje su sudionici birali prema vlastitim preferencijama.

Aktivnosti ovakve vrste izuzetno su korisne pri pronalasku potencijalnih projektnih partnera te razmjenu iskustava dobre prakse.

Više o Aktivnost može se pronaći na poveznici: https://www.erasmusplus.nl/node/1427