Dan učitelja 5.10.2021. - Đurđevac

Djelatnici naše škole obilježili su Dan učitelja jednodnevnim izletom u Đurđevac, Grad Picoka

Ove su nastavne godine djelatnici naše škole 5. listopada posjetili Đurđevac te zajedničkim druženjem obilježili Dan učitelja.

Pred utvrdom Stari grad pogledali su scensko uprizorenje Legende o Picokima, prastaru priču o dugoj opsadi silne turske vojske Ulama-bega i njegovoj nakani da Đurđevčane, zatočene u Starom gradu, glađu prisili na predaju.

Zatim su posjetili Muzej Grada Đurđevca i reprezentativni stalni postav sa 160 djela - slika i skulptura hrvatskih umjetnika s kraja 19. i iz 20 stoljeća, koji je dio bogate Donacije Ivana Lackovića Croate, istaknutog umjetnika naive i kolekcionara.

Nakon ručka druženje je nastavljeno u Posjetiteljskom centru Đurđevački pijesci uz interaktivne i digitalne sadržaje znanstveno-popularnog stila te geografsko-botaničkom rezervatu. Ovakva će putovanja ubuduće postati tradicija škole za Dan učitelja.

GALERIJA SLIKA

objavio: Slaven Osmeričić   datum: 7. 10. 2021.